گیفت کارت اپل چیست؟

با استفاده از گیفت کارت اپل یا Apple Gift Card شما به راحتی قادر هستید در داخل کشور حساب اپل آیدی خود را شارژ کنید و یا از سیستم ها و محصولات نرم افزاری و … که در داخل اپ استور هستند به آسانی و با خیال راحت استفاده نمایید.

تجهیزات مختلف اپل از کامپیوتر و لپ تاب گرفته تا آیفون و … تجهیزات پیشرفته و پرکاربردی هستند که هر روزه توسط افراد زیادی مورد استفاده قرار می گیرند.

همان طور که می دانید استفاده از کارت های اعتباری بین المللی برای انجام تمام تراکنش های مربوط به سرویس های این شرکت بزرگ یعنی اپل رایج است.

متاسفانه در کشور ما به دلیل تحریم ها و مشکلاتی که وجود دارد دسترسی مردم ایران به حساب های بین المللی مانند مستر کارت و ویزاکارت یا پی پال محدود و غیر ممکن است. برای حل این مشکل گیفت کارت اپل می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

گیفت کارت اپل

اگر بخواهیم توضیح مختصری از گیفت کارت ها را بیان کنیم باید بگوییم که این نوع از کارت ها کارت های خاصی هستند که توسط شرکت های مختلف صادر می شوند و دارای اعتبار مجازی و غیر نقدی برای خرید از فروشگاه های خاص و یا شرکت مورد نظر هستند.

یکی از همین گیفت کارت های بسیار پر استفاده گیفت کارت اپل می باشد که برای خرید از فروشگاه های اپل و محصولات مختلف نرم افزاری اپل از فروشگاه های آنلاین مورد استفاده قرار می گیرد.


مشاهده انواع گیفت کارت اپل و آیتونز (Apple & iTunes gift cards)


ویژگی های گیفت کارت اپل و فرق آن با کارت های اعتباری چیست؟

فرق این گیفت کارت با کارت های اعتباری در این است که کارت اعتبار را میتوان دوباره شارژ کرد و یا اعتبار آن را به شخص دیگری انتقال داد اما گیفت کارت ها همانند کارت شارژ یکبار مصرف هستند.

در واقع این کارت ها برای این مورد استفاده قرار می گیرند که جایگزین پول نقد برای خرید های اینترنتی از شرکت ها و کسب و کارهای خاص که این گیفت کارت ها برای آن ها صادر شده اند باشند.

گیفت کارت اپل بدون نام است و می توان به صورت ناشناس از آن استفاده نمود.

از نظر اعتبار این گیفت کارت ها تاریخ انقضاء ندارند و به محض این که شارژ آن ها تمام شد دیگر نمی توان از آن ها استفاده نمود و قابلیت شارژ مجدد ندارند.

به منظور تهیه گیفت کارت ها و خرید آن ها یا باید از کارت های اعتباری بین المللی استفاده کرد و یا این که اگر در ایران هستید می توانید از سایت هایی که این خدمات را ارائه می دهند با خیال راحت محصول مورد نظر خود را خریداری نمایید.


blank

انواع کاربرد و موارد استفاده

این محصول را می توان این گونه تعریف کرد که یک پول مجازی است که می توانید برای خرید آیتم های مختلف در بازی ها ، برنامه های غیر رایگان ، خرید سکه ، جم و الماس برای بازی ها و خرید حجم آیکلود و شارژ حساب اپل آیدی خود مورد استفاده قرار داد.

این محصول در فروشگاههای iTunes ، Apple Store ، Mac App Store ، فروشگاه iBook معتبر هستند.

این کارت ها در اپ استور امریکا دارای اعتبار های 2 ، 3 و 5 ، 10 ، 25 ، 50 و 100 دلاری هستند.

موارد کاربرد این محصول در خرید های درون برنامه ای یا خرید نرم افزار ها و… در پلتفرم های مختلف اپل مورد استفاده قرار می گیرد. برای مثال می توان به خرید اشتراک اپل موزیک ، خرید حجم اضافه برای آیکلود خود و یا خرید سکه و جم برای بازی های مختلف که در دستگاه های اپل به بازی می پردازید اشاره کرد.

در واقع استفاده از این روش پرداخت باعث شده است که کاربران مختلف دستگاه های اپل بتوانند به راحتی پرداخت های مورد نظر خود را در این پلتفرم انجام دهند.

مخصوصاً در کشور ما ایران که به دلیل تحریم های شدید آمریکا حق استفاده و دسترسی به کارت های بانکی بین المللی را نداریم به آسانی می توان با استفاده از این روش از تمام خدمات مربوط به اپل و استفاده از محصولات مختلف اپل که نیاز به پرداخت وجه دارند استفاده کرد.


روش استفاده

این گیفت کارت به صورت یک کد است که وقتی آن را در حساب اپل خود وارد کردید به راحتی اپل آیدی شما به میزان اعتبار گیفت کارت شارژ می شود.

برای استفاده در اپ استور کافی است که کد 16 رقمی گیفت کارت خود را بعد از زدن گزینه redeem وارد کنید و تا میزان اعتبار خریداری شده در حساب اپل آیدی شما شارژ شود.

نکته ای که توصیه می شود دقت کنید، این است که باید کشوری که هنگام ساخت اپل آیدی وارد کرده اید با کشور گیفت کارت خریداری شده یکسان باشد.

3 دیدگاه برای “گیفت کارت اپل چیست (Apple Gift Card)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *